Faculty & Staff

USBE Educator Licensing Data

1 2 > showing 1 - 55 of 68 constituents
Estrella Almanza

Estrella Almanza

2nd Grade Dual Immersion
Beccah Astle

Beccah Astle

4th Grade
Carrie Auer

Carrie Auer

Administrative Intern
DeAnn Barker

DeAnn Barker

Food Services
Martin Beltran

Martin Beltran

6th Grade
Estrella Beltran-Diaz

Estrella Beltran-Diaz

Staff Assistant
Shantel Boeckmann

Shantel Boeckmann

1st Grade
Tim Boothe

Tim Boothe

Head Custodian
Miriam Buchaib

Miriam Buchaib

5th Grade DLI
Level 1 Google Certified Educator, Level 2 Google Certified Educator
Sayla Buehler

Sayla Buehler

Staff Assistant
James Burton

James Burton

5th Grade
Lisbeth Carr

Lisbeth Carr

Staff Assistant
Phoebe Castronvo

Phoebe Castronvo

4th Grade
Clara Chavez Zarceno

Clara Chavez Zarceno

Playground Monitor

Marriah Christen

Kindergarten
Coy Cisney

Coy Cisney

Resource Staff Assistant
Janiel Coleman

Janiel Coleman

Food Services
Olga Davila

Olga Davila

3rd Grade Dual Immersion
Karlene Dolbear

Karlene Dolbear

3rd Grade
Katie Edwards

Katie Edwards

Behavior Interventionist
Yolanda Feick

Yolanda Feick

1st Grade Dual Immersion
Emily Gibson

Emily Gibson

2nd Grade
Shawn Hafey-Francke

Shawn Hafey-Francke

5th Grade
Maridee Harrison

Maridee Harrison

Principal
Jeanette Hernandez

Jeanette Hernandez

Office Assistant
Amy Higashiyama

Amy Higashiyama

Library Clerk
Heather Hilliker

Heather Hilliker

2nd Grade
Emily Howard

Emily Howard

ERI
Kara Jennings

Kara Jennings

Kindergarten
Monica Kerns

Monica Kerns

Playground Monitor
Jennifer Maloy

Jennifer Maloy

Speech
Nora McCroby

Nora McCroby

4th Grade Dual Immersion
Celeste Mendoza

Celeste Mendoza

3rd Grade Dual Immersion
Tonya Miller-Bearden

Tonya Miller-Bearden

Special Education Staff Assistant
Edith Montalvo

Edith Montalvo

6th Grade Dual Immersion
Monica Morfin

Monica Morfin

Food Services Manager
Rachel Mori

Rachel Mori

PE
Jennifer Myers

Jennifer Myers

6th Grade
Level 1 Google Certified Educator, Level 2 Google Certified Educator
Lonni Myler

Lonni Myler

2nd Grade

Cari Nansen

Special Ed. Staff Assistant
Marla Nelson

Marla Nelson

Office Assistant
Wendy Packer

Wendy Packer

Interventionist
Christopher Parrish

Christopher Parrish

4th Dual Immersion
Jennifer Penland

Jennifer Penland

6th Grade
Catherine Pereyra

Catherine Pereyra

1st Grade Dual Immersion
Karen Perry

Karen Perry

Special Education Severe
Marissa Reitan

Marissa Reitan

Preschool
Brent Rhodes

Brent Rhodes

Art Specialist
Tammy Ross

Tammy Ross

Food Services
Amy Saxton

Amy Saxton

Staff Assistant
Haley Shivers

Haley Shivers

ERI
Kelly Smith

Kelly Smith

Secretary
Johannah Stutz

Johannah Stutz

Special Education
Josh Tanner

Josh Tanner

3rd Grade